Sürdürülebilirlik Çalışmalarımız

Türkiye’de her yıl kamyonlar tarafından binlerce ton CO2 salınıyor. Bu CO2 emisyonlarını azaltmak içinse milyarlarca ağaca ihtiyaç olduğu bir gerçek. Transpop olarak, gelecek nesillere yaşanabilir bir gezegen bırakmak için lojistik hizmetlerimizi sürdürülebilir hale getirmek amacıyla çalışıyoruz. 

Bu kapsamdaki faaliyetlerimiz: 

  • Doğru Eşleştirme & Paylaşımlı Nakliye: Taşımacılık emisyonlarınızı en aza indirmek için kamyonlarımızı en verimli şekilde çalıştırıyoruz. Yükleri optimize ediyor ve geri dönüş yüklerindeki doluluk oranını artırarak verimlilik sağlıyoruz. 
  • Depo Kullanımı: Türkiye’nin dört bir yanındaki depolarımızda elektrik, su ve ısıtmanın verimli kullanımına, depolarımızın gün ışığından daha çok yaralanabilecek şekilde tasarlanmasına, sensörlü aydınlatma kullanmaya ve düzenli olarak tasarruf planları yapmaya özen gösteriyoruz. 
  • Çevre Dostu Filo: Filomuzda yer alan araçlarımızı çevre dostu araçlarla değiştiriyor, şehirlerarası taşımacılık hizmetlerimizde çevre dostu tırlar, şehir içinde daha düşük kapasiteli araçlar kullanarak karbon ayak izimizi azaltıyoruz. 
  • Dijital Çözümler: PSM (Produce My Stand) dijital uygulamamız ile ihtiyaç kadar üretim yapılmasını sağlıyor, WMS (Where is My Stand) uygulamamız ile taşıdığımız ürünlerin saha takibini yaparak kullanım ömürlerinin uzatılmasına katkı sağlıyoruz. Geliştirdiğimiz yazılımlarla basılı evrak kullanımını azaltıp dijital imza ile süreçlerimizi tamamlıyoruz.
  • Atık Yönetimi: Kullandığımız lojistik malzemelerini tasfiye ediyor, hurdaya ayrılan palet, kağıt ve plastikleri anlaşmalı olduğumuz akredite firmalara vererek geri dönüşümünü sağlıyor, sağlam olanları ise tersine dönüşüm ile yeniden kullanıyoruz. 
  • Re-stand: Müşterilerimizin kullanmadığı stantları tamir ediyor ve onları dönüştürerek farklı alanlarda yeniden kullanıma sunuyoruz. 
  • Çevre Bilinci Yüksek Ekip: Çevre bilincinin artırılması için tüm ekibimize düzenli eğitim veriyor, çevreye duyarlılık politikamızı paylaşıyor ve faaliyetlerimiz hakkında düzenli olarak onları bilgilendiriyoruz. 

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed